۱۶:۰۸  -  ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
۱۵۸

ده ها دستگاه پل در جاده های قم احداث و بهسازی می شود

نصر قم |رئیس اداره نگهداری پل و ابنیه فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم گفت: ده ها دستگاه پل در محورهای مواصلاتی این استان احداث و بهسازی می شود.

ده ها دستگاه پل در جاده های قم احداث و بهسازی می شود

عباس شکوری در بازدید میدانی با حضور کارشناس مسئول سازمان برنامه و بودجه استان، از پل های درحال احداث و بهسازی در سطح راه ها، برضرورت تسریع در اجرای این طرح ها تاکید کرد.
وی افزود: طی این بازدید که به منظور ارزیابی عملکرد و بررسی نحوه پیشرفت فیزیکی طرح های دردست اجرا به عمل آمد، پل های آرامستان بهشت معصومه، شکوهیه، عسگر آباد، قمرود و ده دستگاه پل دیگر در سطح راه های استان مورد بازدید قرار گرفت.
وی ادامه داد: همچنین نحوه پیشرفت پل درحال احداث خورآباد (واقع درمحور قم – لنگرود – کهک) مورد بررسی قرار گرفت.

شکوری اضافه کرد: با توجه به سیلاب های اخیر که موجب تخریب بخش هایی از محورهای جاده ای و همچنین آسیب رسیدن به تعدادی از پل های جاده ای استان شد، ضرورت تسریع در اجرای طرح های احداث و بهسازی پل ها و ابنیه فنی مورد تاکید قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: کارشناس مسئول سازمان برنامه و بودجه استان طی این بازدید ضمن قدردانی از اقدام های صورت گرفته در حوزه تعمیر و احداث پل ها و ابنیه جاده ای، خواستار پی گیری جدی جهت تکمیل طرح های درحال اجرا شدند.
وی یاد آورشد: از مهمترین موارد مورد توجه در این بازدید، برنامه ریزی در راستای تامین و تخصیص اعتیارات مورد نیاز جهت سامان بخشی به طرح های مقاوم سازی و احداث ابنیه جاده ای بود.
استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آن ها می توان به آزاد راه قم – تهران به طول ۱۳۰ کیلومتر، جاده قدیم قم – تهران، بزرگراه قم – ساوه به طول ۸۷ کیلومتر، جاده قدیم قم – کاشان، آزاد راه قم – کاشان به طول ۱۰۴ کیلومتر، آزاد راه قم – گرمسار به طول ۱۷۳ کیلومتر و بزرگراه قم – سلفچگان – اراک به طول ۱۳۶ کیلومتر اشاره کرد.

در ادامه بخوانید:  جشنواره فیلم‎‌های کودک و نوجوان به قم می‌آید/ داوری آثار توسط دانش‌آموزان قمی
منبع

نظر دهید

  • پیشنهاد شده

  • نصر قم

    اینستاگرام نصر قم
    اخبار قم
  • آخرین مطالب متن

    آخرین مطالب